Rysunki wykonawcze projektu wnętrz

Każdy proces projektowania wnętrz kończy się przygotowaniem szczegółowej książki projektowej. Może ona liczyć nawet kilkadziesiąt stron, bowiem zbiera w całość wszystko to, co zostało ustalone, zaplanowane i wybrane do tej pory.

Czym jest książka projektowa? To opracowanie, które zawiera opis wszystkich koncepcji projektowych. Znajdą w niej swoje miejsce rysunki płaskie, rzuty podłóg i sufitów, rozwinięcia widoków wszystkich ścian, informacje na temat rozmieszczenia punktów elektrycznych, włączników światła, systemów audio, sprzętów AGD i RTV, instalacji hydraulicznej, centralnego ogrzewania czy przyłączy wodno-kanalizacyjnych. Obejmuje także precyzyjne rysunki wykonawcze mebli, w tym projekty zabudowy stałej, takiej jak szafy i garderoby, opis sposobu przygotowania motywów dekoracyjnych i detali, ułożenia płytek czy łączenia okładzin na ścianach. Jej integralnym elementem jest również zestawienie wszystkich wybranych wspólnie materiałów wykończeniowych i elementów wyposażenia, takich jak meble, sanitariaty czy dekoracje oraz przygotowane wizualizacje wnętrz.

Książka projektowa - przykładowy rysunek wykonawczy - Alina Badora, architekt wnętrz
Przykładowy rysunek wykonawczy

Całość stanowi szczegółową instrukcję dla ekipy prowadzącej prace wykończeniowe, kafelkarzy, elektryków czy stolarzy wykonujących meble. Książka projektowa przygotowana jest w sposób jasny i przejrzysty, a jednocześnie cechuje ją duża dokładność i dbałość o szczegóły. Na jej podstawie efektywnie mogą pracować dowolnie wybrani przez Ciebie fachowcy. Dzięki zawartym w niej informacjom i rysunkom wykonawczym mogą oni realizować prace wykończeniowe zgodnie z założoną koncepcją projektową.

Dokumentacja zgromadzona w książce projektowej przyda Ci się także w przyszłości, gdy zdecydujesz się na odświeżenie aranżacji, drobne modernizacje wnętrza lub gruntowny remont.