Wizualizacje wnętrz 3D

Teraz następuje etap, który zapewne interesuje Cię najbardziej i będzie dla Ciebie najbardziej ekscytujący w całym procesie projektowania. Na podstawie przygotowanego układu funkcjonalnego oraz dobranych materiałów do wykończenia, przygotowywane są dla Ciebie wizualizacje wnętrz 3D. To dzięki nim będziesz mógł zobaczyć, w jaki sposób Twoje oczekiwania, potrzeby i marzenia zmieniły się w realny projekt wnętrza Twojego domu.

Wizualizacje fotorealistyczne pozwolą Ci po raz pierwszy poczuć prawdziwy klimat projektowanej przestrzeni, tak jakby wnętrza w takiej postaci w rzeczywistości już istniały. Jest to możliwe dzięki temu, że będzie na nich uwzględnione odpowiednie oświetlenie, cieniowanie i tekstury wybranych przez Ciebie materiałów wykończeniowych. Dzięki wizualizacjom będziesz mieć możliwość zobaczenia w pełni urządzonego pomieszczenia, zanim jeszcze zostaną przeprowadzone jakiekolwiek prace wykończeniowe.

Każdy projekt to wiele różnych wizualizacji fotorealistycznych i plansz, które są efektem pracy aranżacyjnej, stylistycznej i kolorystycznej architekta. Ich zadaniem jest pokazanie wnętrz z różnych perspektyw. Można powiedzieć, że ich oglądanie ma być trochę jak spacer wirtualny po wnętrzu, które dopiero powstanie.

Przykładowe wizualizacje wnętrz fotorealistyczne - Alina Badora, architekt wnętrz

Dzięki wizualizacji wnętrza 3D przypominającej zdjęcie będziesz mógł ocenić między innymi to, w jaki sposób komponują się ze sobą poszczególne elementy aranżacji. Sprawdzisz, czy kolory zostały dobrane w taki sposób, by wpływać pozytywnie na Twój nastrój oraz czy zastosowany rodzaj oświetlenia i dekoracji buduje odpowiednią atmosferę.

Praca z wizualizacjami 3D to inspirujące chwile, które dają pole do eksperymentowania. Masz bowiem szansę na dostrzeżenie szczegółów, które wpływać będą później na Twoje funkcjonowanie w danej przestrzeni. Może się okazać, że konieczna będzie zmiana designu zaproponowanej sofy, mocniejsze wyeksponowanie faktury ceglanej okładziny ściennej, dobór drewna o bardziej wyrazistym usłojeniu lub dodanie dodatków, które ocieplą wnętrze.