Ala Inspiruje

 • Jak zaprojektować funkcjonalne mieszkanie na wynajem przy ograniczonym budżecie?

  Czy da się zaprojektować mieszkanie na wynajem bez nadwyrężania swojego portfela? Jest to możliwe, jeśli zwrócisz uwagę na kilka ważnych elementów. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę i jak urządzić przestrzeń, która będzie estetyczna, funkcjonalna l dopasowana do potrzeb najemców.

  Czytaj więcej
 • Funkcjonalna i przyjazna sala obsługi klienta – jak ją zaprojektować?

  Sala obsługi klienta to serce firmy, które musi bić w rytmie nowoczesności i funkcjonalności. Moje doświadczenia w obszarze projektowania sal obsługi klienta potwierdzają, że stworzenie tego typu przestrzeni wymaga bardzo przemyślanego podejścia do designu.

  Czytaj więcej
 • Jak urządzić biuro typu open space?

  Pracownicy uważają, że zacisze domowe pozwala im na lepszą koncentrację i skupienie. Pracodawcy z kolei twierdzą, że praca w biurze sprzyja większej produktywności i efektywności. Jaka więc powinna być przestrzeń biurowa, by pogodzić interesy obu grup?

  Czytaj więcej
 • Architekt wnętrz od kuchni czyli kilka słów o inspiracjach, pracy i wyzwaniach

  Na czym polega praca architektki wnętrz? Z jakimi wyzwaniami mierzę się na co dzień? Za co lubię ten zawód i jakiego rodzaju satysfakcję mi przynosi? Oto garść przemyśleń na temat zawodu architekta "od kuchni".

  Czytaj więcej
 • Pomysł na pokój młodzieżowy | Alina Badora, projektowanie wnętrz Warszawa

  Pomysł na pokój młodzieżowy

  Jak urządzić pokój dla dorastającej dziewczyny lub chłopaka, by zapewnić poczucie wyjątkowości i autonomii? Kilkanaście lat to wiek, w którym dziecko zaczyna wykształcać w sobie swój własny styl oraz poczucie estetyki. Oto kilka podpowiedzi, na co warto zwrócić uwagę, aranżując “dorosłą” przestrzeń dla nastolatka oraz przejść bezproblemowo przez ten etap życia rodzinnego.

  Czytaj więcej
 • Jak powiększyć optycznie małe mieszkanie? (film)

  Małe mieszkanie można wizualnie powiększyć stosując kilka prostych, dekoratorskich trików. Co prawda nie sprawią, że metraż pomieszczeń cudownie zwiększy się o brakujące centymetry kwadratowe, ale dzięki nim przestrzeń wyda się o wiele bardziej przestronna i przyjazna. Jasne barwy, minimalizm, dobre oświetlenie, lustra czy podążanie za zasadą “mniej znaczy więcej", to punkt wyjścia. Co jeszcze? Obejrzyj film i poznaj inne praktyczne podpowiedzi.

  Czytaj więcej
 • Styl, kolor i ja – jak stosować kolory w aranżacji wnętrz (film)

  Niektórzy boją się mocnych kolorów i uważają, że takie aranżacje są mało uniwersalne. Inni może i by chcieli zastosować je w swoich wnętrzach, ale nie wiedzą, jak je dobrać, by całość nie trąciła kiczem czy barwnym chaosem. Dla jednych i drugich przygotowałam garść praktycznych porad, które być może staną się wnętrzarskim drogowskazem i wskażą drogę do pięknie skomponowanego kolorystycznie wnętrza, które tętnić będzie pozytywną energią. Zobacz film i zainspiruj się.

  Czytaj więcej
 • Wnętrza w stylu glamour – hollywoodzkie aranżacje w Twoim domu

  Styl glamour to styl tętniącego życiem miasta i splendoru owiewającego stąpające po czerwonym dywanie filmowych gwiazd. Jego istotą są kontrasty, przepych i blask, niekoniecznie podporządkowane funkcjonalności. Wnętrza glamour olśniewają i imponują, a także podkreślają każdym najdrobniejszym detalem status właścicieli.

  Czytaj więcej
 • Jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim?

  To jeden z najpopularniejszych stylów wnętrzarskich w Polsce . W ostatniej dekadzie zdobył w naszym kraju wielu zwolenników, a swoją popularnością ustępuje chyba tylko loftowemu minimalizmowi. Z reguły kojarzy się z jasnymi wnętrzami, w których dominuje kolor biały i naturalne drewno. Nie każdy jednak wie, że styl skandynawski może występować w co najmniej kilku różnych odmianach, które wcale nie muszą opierać się na bieli jako kolorze bazowym.

  Czytaj więcej
 • Czerwień we wnętrzu – siła koloru

  Do odważnych świat należy! Jeśli właśnie urządzasz mieszkanie i chcesz, by miało w sobie energetyczny pierwiastek, pomyśl o wprowadzeniu do niego wyrazistego koloru, takiego jak czerwień. Jest zmysłowa, tajemnicza, pełna energii, wyrazu i kobiecości. Przyciąga spojrzenia i stymuluje do działania. Aranżacje z jej udziałem mają zdecydowany charakter i są niezwykle nowoczesne. Zobacz przykład mieszkania z czerwonymi detalami.

  Czytaj więcej