Ala Inspiruje

 • Architekt wnętrz od kuchni czyli kilka słów o inspiracjach, pracy i wyzwaniach

  Na czym polega praca architektki wnętrz? Z jakimi wyzwaniami mierzę się na co dzień? Za co lubię ten zawód i jakiego rodzaju satysfakcję mi przynosi? Oto garść przemyśleń na temat zawodu architekta "od kuchni".

  Czytaj więcej
 • Pomysł na pokój młodzieżowy | Alina Badora, projektowanie wnętrz Warszawa

  Pomysł na pokój młodzieżowy

  Jak urządzić pokój dla dorastającej dziewczyny lub chłopaka, by zapewnić poczucie wyjątkowości i autonomii? Kilkanaście lat to wiek, w którym dziecko zaczyna wykształcać w sobie swój własny styl oraz poczucie estetyki. Oto kilka podpowiedzi, na co warto zwrócić uwagę, aranżując “dorosłą” przestrzeń dla nastolatka oraz przejść bezproblemowo przez ten etap życia rodzinnego.

  Czytaj więcej
 • Jak powiększyć optycznie małe mieszkanie? (film)

  Małe mieszkanie można wizualnie powiększyć stosując kilka prostych, dekoratorskich trików. Co prawda nie sprawią, że metraż pomieszczeń cudownie zwiększy się o brakujące centymetry kwadratowe, ale dzięki nim przestrzeń wyda się o wiele bardziej przestronna i przyjazna. Jasne barwy, minimalizm, dobre oświetlenie, lustra czy podążanie za zasadą “mniej znaczy więcej", to punkt wyjścia. Co jeszcze? Obejrzyj film i poznaj inne praktyczne podpowiedzi.

  Czytaj więcej
 • Styl, kolor i ja – jak stosować kolory w aranżacji wnętrz (film)

  Niektórzy boją się mocnych kolorów i uważają, że takie aranżacje są mało uniwersalne. Inni może i by chcieli zastosować je w swoich wnętrzach, ale nie wiedzą, jak je dobrać, by całość nie trąciła kiczem czy barwnym chaosem. Dla jednych i drugich przygotowałam garść praktycznych porad, które być może staną się wnętrzarskim drogowskazem i wskażą drogę do pięknie skomponowanego kolorystycznie wnętrza, które tętnić będzie pozytywną energią. Zobacz film i zainspiruj się.

  Czytaj więcej
 • Wnętrza w stylu glamour – holywoodzkie aranżacje w Twoim domu

  Styl glamour to styl tętniącego życiem miasta i splendoru owiewającego stąpające po czerwonym dywanie filmowych gwiazd. Jego istotą są kontrasty, przepych i blask, niekoniecznie podporządkowane funkcjonalności. Wnętrza glamour olśniewają i imponują, a także podkreślają każdym najdrobniejszym detalem status właścicieli.

  Czytaj więcej
 • Jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim?

  To jeden z najpopularniejszych stylów wnętrzarskich w Polsce . W ostatniej dekadzie zdobył w naszym kraju wielu zwolenników, a swoją popularnością ustępuje chyba tylko loftowemu minimalizmowi. Z reguły kojarzy się z jasnymi wnętrzami, w których dominuje kolor biały i naturalne drewno. Nie każdy jednak wie, że styl skandynawski może występować w co najmniej kilku różnych odmianach, które wcale nie muszą opierać się na bieli jako kolorze bazowym.

  Czytaj więcej
 • Czerwień we wnętrzu – siła koloru

  Do odważnych świat należy! Jeśli właśnie urządzasz mieszkanie i chcesz, by miało w sobie energetyczny pierwiastek, pomyśl o wprowadzeniu do niego wyrazistego koloru, takiego jak czerwień. Jest zmysłowa, tajemnicza, pełna energii, wyrazu i kobiecości. Przyciąga spojrzenia i stymuluje do działania. Aranżacje z jej udziałem mają zdecydowany charakter i są niezwykle nowoczesne. Zobacz przykład mieszkania z czerwonymi detalami.

  Czytaj więcej
 • O relacjach w projektowaniu wnętrz, doborze oświetlenia i ulubionych stylach Polaków – wywiad (FILM)

  Dobrze dobrane oświetlenie jest jak kobieca biżuteria - stanowi domknięcie całości aranżacji, nadając jej ostateczny charakter. Dodatkowo wpływa także na nastrój domowników, a także sprzyja odpoczynkowi, czytaniu i pracy.

  Czytaj więcej
 • Kącik wypoczynkowy w małym mieszkaniu lub kawalerce (FILM)

  Jeśli mieszkasz w mieszkaniu o niewielkim metrażu lub w kawalerce, doskonale zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest praktyczne zaaranżowanie przestrzeni. Wiesz dobrze, że nie możesz sobie pozwolić na eksperymenty z dodawaniem kolejnych mebli czy dekoracji ponad te, które są niezbędne do normalnego, codziennego funkcjonowania. Dlaczego? Bo po prostu może nie być już na nie miejsca.

  Czytaj więcej
 • Kącik wypoczynkowy w stylu industrialnym – salon o średniej wielkości (FILM)

  Dlaczego styl industrialny jest bardzo popularny i ma coraz większą grupę zwolenników? Charakteryzuje go surowość, przestrzeń, metal, beton, szkło, surowa cegła, widoczne elementy konstrukcyjne, techniczne oświetlenie oraz kolory takie, jak czerń i szarości.

  Czytaj więcej