Aranżacja biura

Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych narodów. Tak wskazuje wiele badań, które potwierdzają, że pracujemy więcej niż najbardziej rozwinięte kraje europejskie. Spędzamy w biurach minimum 8 godzin dziennie, co stanowi aż ⅓ doby. Czy jednak przestrzeń, w której przebywamy każdego dnia rozwiązując biznesowe problemy i wykonując nasze zawodowe zadania sprzyja temu, by robić to efektywnie, wygodnie i zgodnie z zasadami ergonomii?

Projektowanie przestrzeni biurowej – Warszawa

Bez względu na to, czy mowa o zaprojektowaniu wnętrza gabinetu prezesa, aranżacji pomieszczeń typu open space dla zespołu telemarketerów, projekcie sali konferencyjnej, aranżacji biur poszczególnych specjalistów, części socjalnej, toalet czy recepcji – nadrzędną zasadą projektowania przestrzeni biurowej powinno być połączenie ergonomii z funkcjonalnością i designem, odzwierciedlającym wizję i misję firmy. Jeśli urządzając biuro skupisz się tylko na wzornictwie, możesz zaniedbać kwestie związane z aspektami praktycznymi oraz higieną pracy. Jeśli Twoja uwaga skieruje się tylko na funkcjonalność, może powstać przestrzeń co prawda wygodna, ale pozbawiona ducha odzwierciedlającego filozofię Twojego biznesu.

To, jak wygląda biuro i w jaki sposób jest przestrzennie zorganizowane, wpływa na wiele różnych obszarów działania Twojej firmy.

  • Po pierwsze – stylowo zaprojektowane wnętrza biura będą pozytywnie oddziaływać na Twoich klientów i partnerów handlowych. Mogą także odgrywać ważną rolę w rekrutacji, czy zatrzymywaniu pracowników w firmie na dłużej.
  • Po drugie – aranżacja przestrzeni biurowej w sposób zgodny z księgą wizualizacji, nawiązująca kolorystyką do logo Twojej firmy i materiałów reklamowych, będzie budowała spójny przekaz dla wszystkich, którzy je odwiedzą. Będzie dopełnieniem Twojej komunikacji marketingowej.
  • Po trzecie – projekt wnętrza biura, który uwzględnia nie tylko design, ale także potrzeby pracowników, charakter ich pracy i sposób wykonywania zadań, może wpłynąć na większą efektywność i wydajność ludzi, których zatrudniasz.

Nowoczesne biuro – aranżacje, które pokochają Twoi pracownicy i klienci

Niebieski flow - projekt wnętrza biur firmy Promatic | Alina Badora, architekt wnętrzProjektowanie biur oraz przestrzeni komercyjnych to duże wyzwanie. Funkcjonalna i stylowa aranżacja biura stawia na komfort, ergonomię, bezpieczeństwo i dobrą atmosferę. Projekt nowoczesnego biura to projekt wnętrza, które ma służyć w jak najlepszym stopniu wszystkim korzystającym z niego osobom.

Z punktu widzenia pracownika są to wygodne i sprzyjające koncentracji stanowiska pracy, ergonomiczne i estetyczne meble, dobrze rozplanowane ciągi komunikacyjne, ułatwiające dostęp do sprzętów biurowych, przyjazna kolorystyka, która nie buduje agresji tylko pobudza kreatywność, wygodne zaplecze socjalne czy też łazienki, z których z przyjemnością się korzysta. Z punktu widzenia menadżera – projekt biura powinien m.in. gwarantować zarówno łatwy i szybki ogląd tego, co w danym momencie dzieje się w firmie, jak też zapewniać przestrzeń charakteryzującą się prywatnością i możliwością odizolowania, w przypadku ważnych spotkań czy np. rekrutacji.

Obecnie biuro to nie tylko miejsce wykonywania swojej pracy. To także miejsce, w której jemy w firmowych stołówkach, odpoczywamy w chillout roomach, przechowujemy dokumentację w archiwach, spotykamy się w salach konferencyjnych z kontrahentami i współpracownikami. Wszystkie te strefy powinny być sensownie wydzielone i mądrze zagospodarowane. Tylko wówczas będą w pełni spełniały swoje zadanie.

Wnętrza biura – aranżacje w pełni funkcjonalne

Tworząc projekt aranżacji przestrzeni biurowej należy w pierwszej kolejności rozpoznać to, jakie potrzeby mają poszczególne osoby, które w nim na co dzień przebywają. Ważne jest np. zaplanowanie łatwego dostępu do wspólnych urządzeń biurowych, zapewnienie odpowiedniego oświetlenia czy ekonomiczne wykorzystanie dostępnej powierzchni.

Ktoś mógłby zapytać: co jest trudnego w ustawieniu kilku biurek, regału i drukarki? Fakt – ustawić biurka jest łatwo. Jednak wyzwaniem jest to, by ustawić je tak, by m.in.:

  • zapewnić możliwość interakcji grupowej i pracy zespołowej, a jednocześnie zagwarantować możliwość skupienia się na swoich indywidualnych obowiązkach,
  • zagwarantować dostęp do gniazd elektrycznych i sieciowych bez ryzyka przewracania się o porozkładane kable,
  • ułatwić korzystanie z drukarki, kopiarki czy niszczarki bez konieczności tracenia czasu na niepotrzebne przemieszczanie się na drugi koniec firmy,
  • zapewnić bezpieczeństwo danych np. dzięki takiemu ustawieniu monitorów, by nie stwarzać ryzyka dostępu do ich zawartości osobom postronnym,
  • umożliwić przechowywanie rzeczy osobistych oraz dokumentacji wykorzystywanej w pracy, w sposób gwarantujący bezpieczeństwo, ale także łatwy dostęp osobie upoważnionej.

To zaledwie kilka z kwestii, które należy uwzględnić na etapie przygotowywania projektu funkcjonalnego biura. Możesz po prostu ustawić biurka i mieć biuro niczym nie wyróżniające się, niekoniecznie odpowiadające zasadom ergonomii i niespójne z Twoją wizją biznesu. Możesz także zdecydować się na współpracę z nami i w efekcie otrzymać projekt wnętrza zindywidualizowanego, wyjątkowego, estetycznego, zgodnego z przesłaniem firmy. Taka dedykowana aranżacja biura to szansa na umocnienie wizerunku Twojej marki i wyróżnienie się na mocno konkurencyjnym rynku.

Optymalizacja powierzchni biurowej

Męski punkt widzenia - projekt wnętrza biura firmy Korona Candles | Alina Badora, architekt wnętrzTakie podejście do aranżacji biura pozwala efektywnie wykorzystać każdy jego centymetr kwadratowy. A ten, jak wiadomo, jest niezwykle cenny i to z dwóch punktów widzenia. Pierwszy – to koszty związane z najmem i eksploatacją, które wraz z powiększaniem metrażu rosną. Ma to szczególne znaczenie w przypadku biur wielkopowierzchniowych. Drugi – maksymalne “wyciśnięcie” z dostępnej przestrzeni wszystkiego, co możliwe, bez utraty poczucia komfortu pracowników i ryzyka zatłoczenia pomieszczeń biurowych. Optymalizacja przestrzeni roboczej łączy więc w sobie element funkcjonalny oraz ekonomiczny.

Aranżacja biur instytucji komercyjnych i użytku publicznego, projektowanie open-space, aranżacja sal konferencyjnych, aranżacja firmowych stref relaksu i przestrzeni wspólnych dla korporacji – to tylko niektóre z projektów, które do tej pory realizowaliśmy. W każdym z przypadków skupiamy się na dostarczaniu rozwiązań najlepiej dopasowanych do potrzeb Inwestora. Łączymy światowy design z zasadami identyfikacji wizualnej klienta oraz najnowszymi rozwiązaniami w zakresie wyposażenia biurowego – mebli, materiałów wykończeniowych dedykowanych do wnętrz o dużym natężeniu ruchu oraz detali dekoracyjnych. Kładziemy przy tym także nacisk na ekologię.

Każdy projekt aranżacji biura to oddzielna historia. Tak jak nie ma dwóch takich samych firm, tak nie ma dwóch takich samych biur, bo każdy biznes i jego właściciel to zupełnie odrębna wizja i filozofia.

W ramach zaplanowanego budżetu tworzymy aranżacje małych i dużych przestrzeni biurowych, które mogą obejmować także kompleksowe wykonawstwo i nadzór nad realizacją inwestycji.

Wnętrze Twojej firmy jest Twoją wizytówką w świecie biznesu. Pomożemy Ci stworzyć ją tak, byś był z niej dumny.

Zobacz projekty aranżacji biur