Stylizacja wnętrz

Architekt wnętrz Alina Badora - stylizacja i aranżacja wnętrz, Warszawa

Nawet najlepiej pod względem funkcjonalnym zaaranżowane wnętrze potrzebuje ostatecznego nadania mu szlifu, jakim jest jego stylizacja za pomocą odpowiednio dobranych dodatków i elementów dekoracyjnych. To one wpływają na ostateczny wygląd pomieszczenia i budują jego indywidualny charakter. Stylizacja wnętrz jest jak przysłowiowa “kropka nad i” lub “wisienka na torcie”. Tak jak makijaż nie będzie perfekcyjny bez nałożenia pomadki na usta, sukienka wyda się zwyczajna bez dobrania do niej biżuterii, torebki i butów a garnitur – bez krawata i poszetki, tak wnętrze może wyglądać na niedokończone, jeśli nie zostanie odpowiednio wystylizowane.

W zależności od dodatków to samo wnętrze można zmienić z uspokajającego w energetyzujące, z minimalistycznego w glamour, z eklektycznego w uporządkowane, z surowego w przytulne. I na odwrót. Możliwości jest nieskończenie wiele i ograniczają je tylko i wyłącznie Twoje upodobania.

Stylizowanie wnętrz to skupianie się na detalach i mniejszych akcesoriach, które mają dopełniać całość, wpływając jednocześnie o jej ogólny odbiór. Dodatki i dekoracje pozwalają zaakcentować styl we wnętrzu, zwrócić uwagę na jakiś element jego aranżacji lub wręcz przeciwnie – odciągnąć ją, jeśli na tym Ci właśnie zależy.

Od charakteru stylizacji wnętrz często zależy to, jakie pomieszczenie budzi emocje i odczucia. Może sprzyjać wyciszeniu i odprężeniu, skupieniu lub pobudzać do działania. Najważniejsze, by stylizacja wnętrz była zgodna z Twoim charakterem. Dzięki temu budować będzie pozytywny nastrój za każdym razem, gdy będziesz przebywać w pomieszczeniu.

Wystylizowane wnętrze ma w sobie urok i nietuzinkowy klimat. Pomogę Ci wprowadzić je do Twojego domu.