09
gru

Kącik wypoczynkowy w stylu industrialnym – salon o średniej wielkości (FILM)

Kącik wypoczynkowy w stylu industrialnym - salon o średniej wielkości (FILM)

Dlaczego styl industrialny stał się taki popularny w Polsce? Bo lubimy mocne wrażenia, a te właśnie gwarantuje nam postfabryczna stylistyka. Surowość, przestrzeń, metal, beton, szkło, szprosy, surowa cegła, widoczne elementy konstrukcyjne, techniczne oświetlenie, czerń i szarości – to jej najważniejsze cechy. Ale nie jedyne. Industrialne wnętrze może mieć tyle wcieleń, ilu jest właścicieli mieszkań i domów, chcących urządzić je właśnie w takim stylu.

Salon w stylu industrialnym – jak go urządzić?

Od czego zacząć urządzanie kącika wypoczynkowego w stylu industrialnym, którego powierzchnia należy raczej do średnich (czyli leży gdzieś pomiędzy kawalerką, a dużym, przestronnym salonem w domku jednorodzinnym lub apartamentem)? Na pewno trzeba w nim ustawić mebel wypoczynkowy, na którym spędzać będziesz wolny czas z domownikami i odpoczywać po pełnym wrażeń dniu. Lekki wizualnie narożnik Axel Gala Collezione sprawdzi się doskonale. Ma metalowe nóżki w kolorze czarny mat, nowoczesną stylistykę oraz lekką wizualnie bryłę. Możesz dobrać do niego kolor obicia w dowolnym kolorze, jaki Ci się podoba. Pamiętaj jednak, że we wnętrzu industrialnym lepiej postawić na szarości, grafity czy antracyty – te kolory najbardziej kojarzą się z fabryczną surowością.

Szary narożnik Axel marki Gala Collezione w apartamencie w stylu industrialnym
Narożnik Axel marki Gala Collezione w szarym obiciu, doskonale komponuje się z dodatkami, nadającemu wnętrzu industrialnego klimatu.

Czerń, szarość i metal – nieodłączni towarzysze stylu industrialnego

Kolor czarny oraz metal – te elementy są nieodłączną częścią industrialnej stylistyki. Dlatego do narożnika na nóżkach z takiego materiału wykończeniowego, dobrze dobrać industrialną lampę podłogową (np. Twin marki Markslojd) oraz pasujący designem stolik kawowy na czarnych, stalowych nóżkach. Jeśli jesteś otwarty na wnętrzarskie eksperymenty, możesz sięgnąć po mniej oczywiste meble, np. designerski czarny, drewniany stolik o kształcie kojarzącym się z figurą szachową. Super w nim jest to, że może także być wykorzystany jako taboret! To niestandardowe rozwiązanie na pewno ożywi aranżację.

Szarości, czernie i grafity warto ożywić, wprowadzając do kącika wypoczynkowego ożywczą kroplę nasyconego koloru w postaci dodatków dekoracyjnych. Czerwień mająca w sobie ogromne pokłady energii, to bardzo dobry wybór. Ustaw czerwoną lampkę (np. marki Markslojd), powieś czerwoną grafikę w stylu nowoczesnym na ścianie lub awangardowy plakat, na stoliku postaw aromatyczne, perfumowane świece (np. Red Lady marki Jody Lo Poland). Przytulności dodadzą żywe rośliny doniczkowe lub dekoracje z liści ozdobnych (np. eukaliptusa czy bananowca). Dzięki temu wnętrze będzie pełne pozytywnych skojarzeń, bo czerwień to życie a zieleń to natura.

Przytulności doda kącikowi odpowiedni dywan (np. Secret Black marki Carpet Decor), który łączy w sobie kilka kolorów (czerń, szarości, odrobinę oliwki i czerwień). Motyw kwiatowy swoją barwą nawiązywać będzie do czerwonych detali dekoracyjnych, wykorzystanych jako dodatki do kompozycji.

Wnętrza: No.44 Luxury Rentals