Gabinet do pracy w domu Oaza Spokoju

Miasto: Waszawa Mokotów
Kategoria:
projekt gabinetu domowego
Styl: minimalistyczny
Wielkość lokalu: 70 m2

Zanim pandemia zamknęła ludzi z prawie całego świata w domach, home office był trybem pracy, z jakiego korzystały tylko niektóre profesje. Jak się okazało, jednym ze skutków pojawienia się koronawirusa stał się wzrost popularności pracy zdalnej także w takich zawodach, w których do tej pory pracownicy wykonywali swoje zadania wyłącznie z siedziby firmy. Mimo, że wielu z nich wróciło już do biur, telepraca lub praca w trybie hybrydowym jest modelem, który coraz powszechniej na stałe adaptują różne firmy, dostrzegając w niej m.in. korzyści ekonomiczne. Niesie ona także wiele zalet dla pracowników. Jednak by móc przez dłuższy czas wykonywać ją w takim trybie, konieczne jest urządzenie wygodnego miejsca pracy w domu.

Jak urządzić domowy gabinet?

Właściwie zaaranżowany gabinet do pracy w domu to miejsce, w którym funkcjonalność, design i ergonomia łączą się ze sobą w odpowiednich proporcjach. Każdy z tych czynników może wpływać na efektywność wykonywanych zadań.

Wydawać by się mogło, że design może mieć znaczenie wyłącznie wówczas, gdy domowe biuro ma pełnić także rolę reprezentacyjną i służyć również do przyjmowania biznesowych gości. Warto jednak pamiętać, że estetyka i sposób wizualnej aranżacji pomieszczenia może wpływać na psychikę pracującej w nim osoby. Nawet jeśli Twoje domowe biuro wykorzystujesz tylko Ty i nie bywają w nim osoby z zewnątrz, zadbaj o jego wygląd. Nadmiar rozpraszaczy, źle dobrane kolory, bałagan, szare, pozbawione życie otoczenie zamiast inspirować i motywować, mogą rozpraszać, drażnić i przygnębiać. W domowym gabinecie dobrze sprawdzi się styl minimalistyczny. Prosta elegancja, pozbawiona ozdobnych dodatków, pomoże w skupieniu i kreatywnym podejściu do wykonywanych zadań.

Domowe biuro – ergonomia dla zdrowia, funkcjonalność dla efektywności

W dobrze urządzonym domowym gabinecie wszystko jest pod ręką, a jednocześnie nic nie rozprasza. Powinno być w nim w sam raz światła, w sam raz przestrzeni, w sam raz miejsca do kreatywnej pracy i skupienia. Warto zaplanować także miejsce, w którym pomiędzy zawodowymi wyzwaniami będzie można zrelaksować się (może być to wygodny fotel z niewielkim stolikiem) lub wykonać kilka prostych ćwiczeń gimnastycznych.

Efektywności pracy sprzyja odpowiednie oświetlenie. Im więcej naturalnego światła, tym lepsze warunki dla naszego wzroku. Komfort pracy poprawi lampa biurkowa, lampa stojąca i dodatkowy kinkiet na ścianie. Dobrej jakości, ergonomiczne meble, przystosowane do długiej pracy w pozycji siedzącej, na pewno będą wspierać przy tym zdrowie Twojego kręgosłupa. Biurowy fotel na kółkach czy kontenerek na kółkach nie wyrządzą szkody podłodze, jeśli wybierzesz trwałe panele winylowe, które są dodatkowo wodoodporne i łatwe w utrzymaniu czystości.

Projektując domowy gabinet warto zadbać o to, by pozwalał na rozgraniczenie pracy i życia rodzinnego. Powinno być to oddzielne pomieszczenie, gwarantujące ciszę oraz warunki do skupienia i koncentracji, które pozwoli także na odbycie spotkania biznesowego w prywatnej atmosferze.