Mieszkanie na wynajem Elektryzujący Puls Miasta

Miasto: Warszawa Śródmieście
Kategoria: mieszkanie na wynajem

Granat, bordo i czerń – to kolory, które zaproponowałam jako wiodące w aranżacji tego mieszkania na wynajem. Mamy tu połączenie nowoczesnego minimalizmu, ze stylem industrialnym, którego surowość przełamują odważne, geometryczne elementy – zarówno łuki i obłości, jak też formy o kątach prostych. Wbrew pozorom tworzy to spójną całość wizualną, opartą o kontrasty.

Kolor granatowy jest często kojarzony ze spokojem, stabilnością oraz relaksem. Dodaje głębi i charakteru aranżacji, jednocześnie zachowując subtelną elegancję.
Bordowy to kolor ciepły, który może dodać pomieszczeniu przytulności i komfortu. Jest również postrzegany jako kolor zmysłowy i intensywny.

Połączenie granatowego i bordowego to kombinacja odważna, ale jednocześnie idealna do eleganckich, nowoczesnych przestrzeni, także mieszkań na wynajem, przeznaczonych szczególnie dla młodych, dynamicznych ludzi. Granatowy wnosi chłód i spokój, podczas gdy bordowy dodaje ciepła. Razem mogą zrównoważyć temperaturę kolorystyczną aranżacji, tworząc przyjemną dla oka i komfortową przestrzeń. Ten efekt podkreśliłam dodatkowo stosując jako tło neutralne tony, takie jak biel, beż i delikatne szarości.

Uwagę przyciągają także czarne akcenty kolorystyczne o industrialnym charakterze. Ponieważ plan tego mieszkania na wynajem zakłada otwartą przestrzeń, bez zbędnych ścian działowych pomiędzy salonem i kuchnią oraz przedpokojem, zastosowanie tej barwy ma mocne uzasadnienie. Czarne belki, ramy, regały i inne detale pozwalają nadać przestrzeni strukturę i ją wizualnie zorganizować. Dodatkowo pomagają w podkreśleniu i wyeksponowaniu konkretnych elementów aranżacji, np. grafik wiszących na ścinach.

W aranżacji mieszkania na wynajem szczególnie liczy się ergonomia i funkcjonalność (przeczytaj także: Jak zaprojektować mieszkanie na wynajem w ograniczonym budżecie?. Te dwa aspekty muszą sprostać wymaganiom najemców o różnych oczekiwaniach czy przyzwyczajeniach. Z tego powodu wybrane przeze mnie meble gwarantują wygodę użytkowania i swobodę ruchu, a jednocześnie nie zaburzają przepływu naturalnego światła.

Sercem przestrzeni wypoczynkowej jest duży narożnik w kolorze głębokiego granatu, którego miękka, obita welwetem bryła ciekawie kontrastuje z minimalistycznym stołem jadalnianym i krzesłami o metalowych nogach. Otwarte regały pozwalają na eksponowanie osobistych bibelotów i książek. W sypialni do wypoczynku zaprasza duże łóżko o tapicerowanej ramie i zagłowiu, przy którym zaproponowałam niewielką półkę w kontrastowym kolorze, która pełnić będzie rolę stolika nocnego. Taka forma to praktyczne i oszczędne rozwiązanie przestrzenne.