Luksusowa kuchnia Karmelowa jesień

Miasto: Warszawa
Kategoria: luksusowa kuchnia

Cichy luksus “nie krzyczy” bogactwem

Luksus w architekturze ma wiele twarzy i odsłon. Kiedyś za luksusowe uznawano szczególnie to, co oszałamiało przepychem i ostentacyjnie zwracało uwagę bogatymi zdobieniami. Dziś coraz więcej osób docenia tzw. cichy luksus. Quiet luxury to nurt w architekturze wnętrz, którzy zamiast na splendor i ostentacyjną wykwintność, kładzie nacisk na subtelne połączenie formy, funkcji, jakości i komfortu. Równowaga, ponadczasowy design, rzemieślnicza precyzja, nowoczesne technologie i indywidualizm – to wyznaczniki dzisiejszego rozumienia pojęcia luksusowe wnętrze. Quiet luxury to budowanie wnętrz czarujących spokojem i harmonią, które odzwierciedlają styl i klasę mieszkańców, ale bez pokazu ekstrawagancji i nadmiernej ostentacji.

Nowoczesność w klasycznej oprawie

Projektowanie luksusowej kuchni to sztuka, która opiera się na harmonii – dotyczy to zarówno barw i doboru materiałów wykończeniowych, jak też detali, światła i rozplanowania przestrzeni. Pracując nad tym projektem postawiłam na starannie wyselekcjonowane elementy i materiały – fornir w ciepłym odcieniu ciemnego drewna, szeroką sztukaterię sufitową i subtelne złote detale, które nie “wykrzykują” swojej obecności, lecz subtelnie dopełniają stonowaną paletę barw. Klasyka łączy się tutaj z nowoczesnym minimalizmem i duet ten sprawdza się w tej luksusowej kuchni znakomicie. Prostą, surową, geometryczną linię szafek zestawiłam z okrągłym, masywnym stołem i krzesłami, które kojarzą się ze stylem retro. Taki zabieg podkreślił indywidualizm wnętrza i jego dobry styl.

Przestrzeń zaprojektowana z myślą o użytkowniku

Ergonomia i przemyślane rozmieszczenie stref użytkowych sprawiają, że ta luksusowa kuchnia ta staje się sercem domu. To miejsce, w którym przyjemnie wypić na poranną kawę czy wieczorną lampkę wina, poeksperymentować kulinarnie i celebrować chwile, spędzane przy wspólnych posiłkach. Zintegrowane, nowoczesne sprzęty kuchenne, strategicznie rozmieszczone w obrębie przestrzeni roboczej, zapewniają maksymalną funkcjonalność przy zachowaniu czystych linii i wysokiej estetyki.

Przestrzeń zaprojektowana z myślą o użytkowniku

Ergonomia i przemyślane rozmieszczenie stref użytkowych sprawiają, że ta luksusowa kuchnia ta staje się sercem domu. To miejsce, w którym przyjemnie wypić na poranną kawę czy wieczorną lampkę wina, poeksperymentować kulinarnie i celebrować chwile, spędzane przy wspólnych posiłkach. Każdy element kuchni jest przemyślany, od szafek z subtelnymi, złotymi uchwytami po elegancki ekspres do kawy. Zintegrowane, nowoczesne sprzęty kuchenne, strategicznie rozmieszczone w obrębie przestrzeni roboczej, zapewniają maksymalną funkcjonalność przy zachowaniu czystych linii i wysokiej estetyki.

Luksus malowany światłem

Wnętrze skąpane jest w naturalnym świetle, które pięknie odbija się od błyszczących frontów szafek i złotych detali. Wieczorem pomieszczenie rozświetla minimalistyczny żyrandol, subtelny kinkiet na ścianie oraz lampki podszafkowe, których cieple światło pomaga wykreować przestrzeń sprzyjającą relaksowi i odprężeniu. Duże okna oferują nie tylko piękny widok na zewnątrz, ale również wizualnie powiększają pomieszczenie, nadając mu lekkości i przestronności.