14
paź

Pokój nastoletniego fana gier komputerowych

Pokój nastoletniego fana gier komputerowych

Inspiracje Ali - Pokój nastolatka, część sypialna
Inspiracje Ali - Pokój nastolatka, przestrzeń do nauki i zabawy
Inspiracje Ali - Pokój nastolatka, część sypialna
Inspiracje Ali - Pokój nastolatka, przestrzeń do nauki i zabawy

Nastolatek dorasta – czas na rearanżację pokoju dziecięcego

Gdy nasze pociechy wyrastają z wieku dziecięcego i stają się nastolatkami, przychodzi moment na zmianę aranżacji ich pokoju na bardziej “dorosłą”. Ukochane jeszcze wczoraj zabawki, dziś lądują w kącie ustępując miejsca innym podmiotom związanym z aktualnym, młodzieńczym hobby. Myśli zajmują już nie opowieści z Narni czy Kubuś Puchatek, lecz gry komputerowe i ich bohaterowie. Młodzież uwielbia komputerowe strzelanki i nic tego nie zmieni. A skoro tak jest, warto zaaranżować młodzieżowy pokój w taki sposób, by jego mieszkaniec mógł oddawać się swojej pasji w przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni.

 

Wyposażenie pokoju dla nastolatka

Patrząc z perspektywy rodzica – obowiązkowy element wyposażenia pokoju nastoletniego fana gier to oczywiście wygodne biurko, ergonomiczny fotel i odpowiednie oświetlenie. Nie trzeba tłumaczyć, jak ważna jest troska o prawidłową postawę zarówno w czasie zabawy, jak też i nauki. Pandemia spowodowała, że wszyscy spędzamy o wiele więcej czasu w domach. Staliśmy się bardziej “stacjonarni” – zarówno dorośli, jak i dzieci. Wpłynęło na to ograniczenie możliwości korzystania z oferty instytucji kulturalnych czy sportowych, zdalne nauczanie czy wreszcie lockdown. Już wiadomo, że stan taki trwać będzie jeszcze przez jakiś czas. Jeśli więc jesteś właśnie na etapie rearanżacji pokoju nastolatka, zadbaj o to, by stworzyć w nim ergonomiczną przestrzeń do nauki, która po lekcjach służyć będzie także jako miejsce do rekreacji przed komputerem. Dzięki temu Twoje dziecko nie będzie zgarbione ślęczeć nad laptopem, siedząc na łóżku w niezdrowej dla kręgosłupa pozycji.

Zainwestuj w dobrze wyprofilowany fotel na kółkach, z regulowanym zagłówkiem i podłokietnikami, szerokim oparciem, z możliwością zmiany wysokości siedziska, swobodnego bujania i blokady jego pozycji w pozycji do nauki. Dzięki temu zadbasz o prawidłową postawę nawet wówczas, gdy Twoje dziecko spędzać będzie przed komputerem dużo czasu. Wybieraj sprzęt, który może łączyć się bezprzewodowo i zwróć uwagę na zabezpieczenie maskownicą tych kabli, których nie da się wyeliminować. Łatwiej będzie dzięki temu utrzymać porządek, a przy okazji wyeliminujesz możliwość przypadkowego potknięcia się o splątane przewody.

Dekoracje i kolory

To jednak oczywiście nie wszystko. Duża szafa na ubrania czy regał pozwalający na ułożenie swoich skarbów, to obowiązkowe “must have” młodzieżowego pokoju. Żywe, energetyczne kolory, minimalistyczny i nowoczesny design, kanciate kształty, geometryczne linie – to na pewno spodoba się fanowi gier, wychowanemu na serii Minecraft. Z perspektywy nastolatka ważniejsza od ergonomii i funkcjonalności wnętrza jest jego atmosfera. Stworzysz ją umieszczając na ścianie duże logo ulubionej gry i zdjęcia z ulubionymi bohaterami. Twój nastolatek na pewno to doceni, jeśli stworzysz w jego pokoju klimat pozwalający w pełni wczuć się w toczącą się na ekranie akcję.