05
maj

Jak urządzić buduarową sypialnię?

Jak urządzić buduarową sypialnię?

Buduarem określano kiedyś pomieszczenie, które jednoznacznie dedykowane było pani domu. Klimatyczne, wykwintnie udekorowane, czarujące przytulnością wnętrze, miało zapewnić przyjemne odprężenie i relaks. Współcześnie najlepszym miejscem, które można zaaranżować na wzór buduaru jest sypialnia. Jak to zrobić? Oto kilka podpowiedzi na stworzenie urokliwego wnętrza, które będzie jednocześnie zmysłowe, ale także męskie.

Miękkie linie mebli, welwety i welurowe tkaniny o szykownej, połyskliwej fakturze i odpowiednio dobrane kolory – to klucz do sukcesu w urządzaniu sypialni buduarowej. Aby dobrze czuła się w niej zarówno ona, jak i on, warto połączyć ze sobą pierwiastek żeński i męski w postaci harmonijnie komponujących się barw. Pięknie wyglądać będzie połączenie subtelnego, kobiecego różu z poważnym i męskim granatem. Powstanie w ten sposób wnętrze kobiece, ale przełamane męskim akcentem.

buduarowa sypialnia - poradnik jak ją urządzić

Ekskluzywny charakter buduarowego wnętrza podkreślą dodatki, takie jak oprawy lamp w złotym kolorze czy lustro w ozdobnej, złotej ramie. Warto zastosować mięsiste, miękko układające się tkaniny, które sprawią, że sypialnia będzie wydawała się wręcz “wymoszczona przytulnością”. Całość powinna dopełniać podłoga z litego drewna, która będzie dodatkowym elementem budującym ciepły i przytulny klimat. W buduarowej sypialni nie może oczywiście zabraknąć wygodnego łóżka z dużym, tapicerowanym zagłówkiem oraz uroczej toaletki do codziennego makijażu. Można na niej ustawić eleganckie puzderka z biżuterią lub wyeksponować inne kobiece precjoza – na przykład ozdobny medalion czy perły odziedziczone po babci.

W buduarowym wnętrzu najważniejszą rolę gra atmosfera. Królować w niej powinna zmysłowość i przytulność, którą obok odpowiedniego doboru tkanin, kolorów i faktur, kreować można także poprzez stonowane, rozproszone, klimatyczne oświetlenie.