07
cze

#AlaToOgarnie – akcja z Gala Collezione

#AlaToOgarnie - akcja z Gala Collezione

Akcja #AlaToOgarnie, do udziału w której zapraszałam w kwietniu 2020 roku wraz z Gala Collezione czyli polską marką mebli wypoczynkowych, miała na celu wspólną zabawę we wnętrzarskie metamorfozy. Był to bardzo inspirujący czas zarówno dla mnie, jak też dla wszystkich osób, które postanowiły włączyć się do zabawy. W ciągu trzech kwietniowych tygodni powstało wiele ciekawych, świeżych i mocno zróżnicowanych stylistycznie pomysłów na zmianę aranżacji wnętrza pokoju dziennego. Podpowiadałam, w jaki sposób zmienić salon, czyli centralne miejsce w domu w przestrzeń, która będzie sprzymierzeńcem, wprowadzającym domowników w dobry nastrój od samego rana.

Każda osoba, która w czasie trwania akcji #AlaToOgarnie przesłała zdjęcie oraz wymiary swojego pokoju dziennego, otrzymała ode mnie zestaw indywidualnie przygotowanych wnętrzarskich sugestii i porad, co zrobić, by uzyskać zamierzony efekt. Niektórym zależało na odświeżeniu swojego salonu na przykład dzięki dobraniu nowych dodatków, innym na całkowitej zmianie jego klimatu, włącznie z wymianą mebli czy całkowitą zmianą kolorystyki. Wszyscy natomiast mogli śledzić cykl podpowiedzi dotyczących tego, jak urządzić wnętrze w konkretnym stylu. Oto kilka z nich.

Zapraszam do czerpania inspiracji 🙂

 

Styl skandynawski

To styl, który jak żaden inny zadomowił się w polskich domach. Nic dziwnego – wszechobecna biel, będąca flagową barwą stylu skandynawskiego, sprawdza się także pod naszą szerokością geograficzną w podobnie umiarkowanym klimacie. Styl ten wyraża umiłowanie ludzi Północy do natury, stąd znajdziemy w nim jasne niemalowane drewno, naturalne tkaniny o strukturalnych splotach, surowe dekoracje. Na tej bazie świetnie sprawdzi się akcent kolorystyczny z palety niebieskości.

#AlaToOgarnie - artboard by Alina Badora, styl skandynawski | akcja z Gala Collezione

Styl natural

Surowe drewno, rattanowe plecionki, lniane tekstylia? Naturalnie! Spokrewniony z estetyką boho, styl natural jest jej subtelną odmianą. Królują w nim biel, kamienne beże i rozbielone barwy ziemi, jasne drewno mebli, wiklina, naturalne tkaniny i charakterystyczny motyw plecionki, spotykany na oparciach foteli, drzwiach szafek czy lampach. Słowo-klucz do stylu naturalnego to: harmonia.

#AlaToOgarnie - artboard by Alina Badora, styl natural | akcja z Gala Collezione

Styl modern

To ekstrakt wszystkiego, co najlepsze w klasyce i nowoczesności – nic dziwnego, że styl modern święci obecnie triumfy. Zachwyca szlachetnymi materiałami, jak marmur czy mosiądz; prostotą geometrycznych form mebli i dekoracji; elegancją ponadczasowej kombinacji kolorystycznej butelkowej zieleni, czerni i złota. To kunszt i klasa w jednym.

#AlaToOgarnie - artboard by Alina Badora, styl modern | akcja z Gala Collezione

Styl glamour

Skromność nie jest jego domeną, ale kto powiedział, że powinna być? Styl glamour lubimy właśnie za estetykę luksusu, bogate zdobienia w złocie i srebrze oraz odważne kontrastowe wzory. Zwłaszcza, gdy dopełnione są miękkością zaoblonych form i welwetowych tkanin na pikowanych sofach i fotelach, często w odcieniach głębokiego morskiego granatu i pudrowego różu. Na bogato!

#AlaToOgarnie - artboard by Alina Badora, styl glamour | akcja z Gala Collezione