20
wrz

Mieszkanie z detalami w kolorze granatowym

Mieszkanie z detalami w kolorze granatowym

Jak wprowadzić kolor granatowy do wnętrz?

Granatowy sprawdzi się w różnych pomieszczeniach, zarówno jako barwa wiodąca, wyznaczająca gamę kolorystyczną dla aranżacji, jak i na gustownych dodatkach czy detalach architektonicznych, dopełniających jej całość. W dużych, przestronnych, dobrze nasłonecznionych wnętrzach, pięknie prezentować się będzie na ścianie, tworząc aurę wyrafinowanej elegancji i dostojeństwa. Jeśli jednak mieszkanie jest niewielkie, tak ja ta 42-metrowa kawalerka, warto wprowadzić ten kolor dla kilku wybranych elementów aranżacji, umiejętnie komponując go z równoważącymi i dopełniającymi go barwami.

Kolorowi granatowemu przypisuje się właściwości uspokajające. To powód, dla którego jest on szczególnie polecany do stosowania w sypialni – pomieszczenia, które stanowi przecież miejsce sprzyjające regeneracji ciała i umysłu.

Inspiracje Ali - jak wprowadzić granat do wnętrza

Duże, wygodne, tapicerowane granatowym welwetem łóżko, doskonale komponuje się z bielą ścian. Surowość tej aranżacji przełamuje naturalne, jasne drewno, którym wyłożona jest podłoga i które zastosowano jako detal dekoracyjny białej, ściennej zabudowy. Drewno ociepla wizualnie aranżację sprawiając, że mimo zestawienia granatu z bielą, nie ma ona marynistycznego charakteru. Stylizację łagodzą dodatkowo okrągłe pufy w kolorze pudrowego różu, dzięki którym całość nabiera subtelnego posmaku glamour.

Podstawą harmonii aranżacji jest konsekwentne i spójne stosowanie określonej palety barw w całym mieszkaniu. Kolor granatowy pojawia się zatem także w pozostałych wnętrzach w postaci wyrazistych dodatków. W części jadalnej salonu zastosowano na obiciu wygodnych, krzeseł o modnym kubełkowym kształcie, w części dziennej – na poduszkach ozdobnych ułożonych na sofie, a w aneksie kuchennym – na ścianie położono piękną, ozdobną mozaikę w jasnogranatowym odcieniu.

 

Jakie kolory pasują do granatowego?

Z czym łączyć granat? Gama kolorów, które do niego pasują jest bardzo szeroka, a w zależności od kompozycji można uzyskać zadziwiająco odmienny efekt, od stylizacji tchnących duchem marynarskim, po aranżacje o charakterze glamour. Jeśli stawiasz na nieco bardziej uniwersalne i spokojniejsze stylizacje, przyjmij biel jako kolor bazowy, a grant wykorzystaj jako dynamiczny dodatek, łącząc go z szarościami, spokojnymi, pastelowymi odcieniami niebieskiego, złamanymi beżami oraz szarością. Dodając do tego jasne drewno uzyskasz stylizację o subtelnej delikatności, bardzo elegancką, czarującą swoim ciepłem oraz lekkością.

Jeśli chcesz wprowadzić do wnętrza nieco więcej wyrafinowania, sięgnij po doskonale komponujące się z granatem złoto i mosiądz oraz połącz granat z drugim niezwykle eleganckim i pełnym dostojeństwa kolorem, jakim jest butelkowa zieleń. Szmaragdowa, miękka sofa w duecie z granatowymi poduszkami to doskonałe zestawienie w stylu glamour, które zachwyci swoją głębią i wyrazistością.