21
wrz

Delikatna kuchnia z klasą

Delikatna kuchnia z klasą

Jak urządzić kuchnię w bieli?

Kuchnia, w której dominuje biel, wielu osobom skojarzy się zapewne z chłodnymi i sterylnymi wnętrzami skandynawskimi. Wystarczy jednak skomponować ją z odpowiednio dobranymi materiałami wykończeniowymi i dodatkami dekoracyjnymi, by stworzyć stylizację o zupełnie innym charakterze. Kuchnia w bieli może tchnąć duchem klasycznym lub glamour. Może mieć w sobie modernistyczną surowość lub przytulność eko. Może być też aranżacją, która czerpie inspiracje z wielu różnych stylów, tworząc urzekającą lekkością i zmysłowością całość.

Biel to kolor kojarzący się z niewinnością i czystością. Biała jest suknia panny młodej, białe są skrzydła anioła, biały jest delikatny, puszysty śnieg padający zimą. Urządzając białą kuchnię, zapraszamy tę zwiewną lekkość i ulotność do swojego wnętrza. Biały kolor sprawi, że kuchnia stanie się prawdziwym królestwem światła i przestrzeni. Wyda się większa, niż jest w rzeczywistości.

Inspiracje Ali - jak urządzić delikatną kuchnię z klasą

Z czym łączyć kolor biały we wnętrzach?

By jednak wnętrz nie budziło skojarzeń ze sterylnością szpitala, lecz zachwycało gustowną i subtelną nutką glamour, warto połączyć ten kolor ze złotem. Elegancka mozaika w biało-złoty motyw, wysmakowane dodatki (szklane wazony ze złotym wzorem) oraz złote detale lamp wiszących i kinkietu sufitowego będą doskonałą, elegancką przeciwwagą do minimalistycznych mebli z gładkimi frontami, pozbawionymi ozdobnych frezów czy uchwytów. Posadzka z gresu a’la marmur oraz blaty z marmurowym wzorem sprawią, że całość nabierze luksusowego smaczku.

Klimat kuchni podkreśli odpowiednio dobrane oświetlenie nad blatami roboczymi. Delikatne szklane kule ze złotą oprawą zapewnią ciepłe, przytulne światło, a jednocześnie – ze względu na swój prosty kształt – przywodzić będą na myśl perfekcję, bo jej symbolem jest przecież kolor biały.

Jedynymi mocnymi elementami, silnie kontrastującymi w tej jasnej kuchni, są czarna płyta indukcyjna, czarny piekarnik i czarna kuchenka mikrofalowa. Zostały wprowadzone do tego wnętrza rozmyślnie, by dodać całości dynamizmu i podkreślić jej charakter.