Niebieski Flow (Biura Promatic)

Miasto: Waszawa, Wola
Kategoria: aranżacja biura
Styl: nowoczesny
Wielkość lokalu: 230 m2
Autor zdjęć: Piotr Czaja

Śmiałe koncepcje, pomysły na nowatorskie rozwiązania systemowe czy wyrafinowane projekty nowych produktów najlepiej powstają w biurach, które swoją aranżacją pobudzają kreatywność, a jednocześnie sprzyjają skupieniu i pracy twórczej. Projekt biura firmy Promatic powstał w oparciu o założenie, że ma być to miejsce przytulne, a jednocześnie komfortowe, nowoczesne, niezwykle lekkie i funkcjonalne.

Funkcjonalna aranżacja open space – klucz do sukcesu w pracy telemarketerów

Niezwykle ważna w przypadku tego projektu była aranżacja biura open space. Założeniem było to, by stanowiska robocze w pomieszczeniu open space gwarantowały komfort współpracy z kolegą lub koleżanką zajmującą sąsiednie stanowisko, a jednocześnie by gwarantowały możliwość skupienia się na swojej pracy. Przygotowując projekt aranżacji open space zaproponowałam tłumiące dźwięki panele montowane między biurkami. Dzięki nim możliwe było wyciszenie gwaru panującego w tym otwartym pomieszczeniu i zapewnienie pracownikowi zajmującemu dane biurko odseparowania się od innych stanowisk pracy.

Kolory sprzyjające twórczej kreatywności – pomysł na nowoczesny open space

Odważna gra kolorów – soczystej zieleni wiosennej trawy, zimnego, morskiego ciemnego błękitu, bieli, czerni i stonowanej szarości – pozwoliła stworzyć niebanalną aranżację biura, wyróżniającą się świeżością i dynamizmem. Ten młodzieńczy styl doskonale pasuje do charakteru pracy i młodego wieku zespołu pracowników. Panele z mchem chrobotkiem swoją barwą ciepłej zieleni i bliskim nawiązaniem do natury, doskonale równoważą chłód koloru niebieskiego, który jest wiodący w tych biurowych wnętrzach. Aranżacja open space jest spójna z pozostałymi pomieszczeniami. Motywem charakterystycznym dla wszystkich pomieszczeń są białe biurka i stoły. Wyjątkiem jest tylko lada recepcyjna, która zyskała elegancki i klasyczny wygląd dzięki kolorowi czarnemu.