Małe szczęście

Miasto: Waszawa
Kategoria: mieszkanie
Styl: minimalistyczny
Wielkość lokalu: 55 m2

Delikatne beże, biel, dużo drewna o wybarwieniu naturalnego dębu oraz subtelne akcenty czerni – taka kombinacja pozwoliła stworzyć projekt wnętrza mieszkania, które mimo niewielkiego metrażu, wygląda na bardzo przestronne. Wizualnemu powiększeniu przestrzeni sprzyja także kilka innych rozwiązań. Przede wszystkim nie ma tu zbędnych bibelotów czy mebli – wszystkie elementy aranżacji są podporządkowane funkcjonalności i mają aspekt praktyczny. Bryły mebli są lekkie i smukłe, z wyjątkiem masywnej, niskiej ławy na chromowanej podstawie, która stanowi ciekawy kontrapunkt dla beżowej sofy.

Lamele, zastosowane jako oryginalny element dekoracyjny m.in. wyspy, szafy wnękowej w przedpokoju czy szafy w sypialni, to intrygująca dekoracja 3D. Pionowe linie tworzące precyzyjny, geometryczny wzór, sprawiają, że pomieszczenie wydaje się wyższe. Doskonale także korespondują z jasnymi storami z miękko układającej się tkaniny, które zdobią okno w salonie.

Otwarta na salon kuchnia oddzielona jest od części dziennej wyspą zaprojektowaną w ciekawy sposób. Obniżony blat zamontowany od strony salonu gwarantuje miejsce do wygodnego zjedzenia posiłków przez domowników, bez konieczności zajmowania miejsca na blacie roboczym wyspy. Brak ścianki oddzielającej te dwa pomieszczenia to kolejny element powiększający optycznie przestrzeń. Działa tutaj bardzo na plus.

Sypialnia podzielona została na dwie strefy, które odróżniają się od siebie zastosowaną kolorystyką. Jedną z nich – w której króluje biel, beże oraz dąb – jest strefa nocnego wypoczynku, z dużym tapicerowanym łóżkiem oraz pojemną szafą sięgającą od podłogi aż do sufitu. Drugą stanowi kącik do pracy z lekkim wizualnie biurkiem na metalowych, czarnych nogach i pasującym do niego regałem na książki. Tutaj prym wiedzie ciemny grafit, który elegancko komponuje się z jasnym drewnem. Metalowa konstrukcja mebli, czarne ramki wiszących na ścianie grafik oraz nowoczesny fotel obrotowy o prostej, minimalistycznej formie, mają w sobie loftowy smaczek. Ciekawie kontrastuje on z przytulnością i jasnymi barwami, dominującymi w pozostałej części pokoju.