Perfezione Italiana

Miasto: Waszawa Śródmieście
Kategoria: luksusowy apartament
Styl: włoski
Wielkość lokalu: 165 m2

Wnętrze ekstremalnie luksusowe może mieć tyle różnych odsłon, ile jest osób, które mogłyby w nim zamieszkać. Osoba zafascynowana stylem glamour, będzie miała inne aranżacyjne upodobania, niż ktoś, kto ceni minimalizm czy stonowaną klasykę. Jednak w każdym przypadku elementem wspólnym będą najwyższej jakości materiały wykończeniowe i ekskluzywne meble oraz dodatki, wykorzystane do wykończenia takiej przestrzeni.

Projekt wnętrza apartamentu zlokalizowanego w Śródmieściu Warszawy łączy w sobie włoski wysmakowany luksus, z nowoczesnym minimalizmem oraz niczym nieograniczoną przestrzenią. Tym, co tworzy klimat aranżacji, jest harmonijnie ze sobą współgrająca paleta barw, oparta na bieli, czerni, delikatnych beżach i szarościach, zestawionych z eleganckim fornirem w kolorze orzecha amerykańskiego oraz nielicznymi złotymi akcentami. Dobór materiałów wykończeniowych także jest nieprzypadkowy. Podłoga wykonana jest z ekskluzywnych płyt wielkoformatowych ze spieków kwarcowych w kolorze ciepłej szarości (Laminam), a ściana za telewizorem wyłożona została w części przepięknym gresem o efekcie marmuru z kolekcji Grande Marble Look (Marazzi) oraz lamelami z drewna w kolorze orzecha amerykańskiego, które pojawiają się także w korytarzu.

Komfortowy wypoczynek zapewniają mieszkańcom ekskluzywne sofy i fotele marki Minotti – ikony włoskiego designu meblowego. Perfekcyjne kształty mebli, łączące w sobie subtelność, kunszt wykonania oraz perfekcję dopracowania detali, pozwalają zbudować klimat pełen włoskiego ducha, którego istotą jest minimalizm i lekkość. W salonie króluje sofa z nowej kolekcji Minotti, zaprojektowana przez Rodolfo Dordoni. Nad stołem podziwiać można natomiast kultową lampę Flamingo firmy Vibia, której projekt stworzył Antoni Arola.