Apartament Desert Rose

Miasto: Waszawa Śródmieście
Kategoria: luksusowy apartament
Styl: loftowy minimalizm
Wielkość lokalu: 180 m2

Piękno i elegancja tkwią w prostocie. Ekskluzywne wnętrze można z powodzeniem stworzyć sięgając po nowoczesne, minimalistyczne formy o perfekcyjnych kształtach, stonowane kolory czy dodatki o oszczędnych w wyrazie kształtach i fakturach. Nie potrzeba do tego przesadnie zdobionych bibelotów czy detali emanujących przerysowanym splendorem. Nuta surowości może zrobić dla klimatu pomieszczenia o wiele więcej, niż przepych.

Mieszkańcom tego luksusowego apartamentu zależało na tym, by jego atmosfera czarowała harmonią i spokojem. Planując aranżację apartamentu postawiłam zatem na umiar, wysmakowane formy, luksusowe materiały oraz meble zachwycające kunsztem wykonania. Motywem przewodnim dla wszystkich pomieszczeń w apartamencie są kolory ziemi – ciepłe jasne i ciemne brązy, beże kojarzące się z ciepłymi piaskami pustyni, szarość oraz odrobina bieli. Neutralne kolory jak klamrą spina czerń, która pojawia się jako mocny akcent na suficie i ścianach. Kolor czarny buduje kameralny nastrój i przywodzi na myśl styl dark nordic, w której elegancja została ubrana w ciemne tonacje.

Czerń pojawia się tutaj także w postaci detali – wyrafinowanych w kształcie lamp podłogowych, stołowych i sufitowych takich marek jak Artemide czy Foscarini. Oświetlenie po zmroku pozwala wykreować przytulną, relaksującą atmosferę, podkreślając przy tym doskonałość każdego z elementów wyposażenia. Na ścianach wyeksponowane są czarno-białe fotografie krajobrazów. Dzięki prostocie kompozycji oraz surowości, podkreślają minimalistyczny charakter wnętrz apartamentu. Przeciwwagę dla czerni stanowi kolorystyczny akcent w postaci krzeseł w obiciu z tkaniny w głębokim, burgundowym odcieniu. W ich nowoczesnym, kubełkowym kształcie widać retro inspiracje, które dodają salonowi arystokratycznego smaczku.

Doskonałe proporcje oraz precyzyjne linie sprawiają, że aranżacja tego luksusowego apartamentu nie przytłacza, a jednocześnie przyciąga wzrok. Czarne lamele dekoracyjne tworzą intrygujący, niesztampowy wzór na ścianie. Ich matowe wykończenie elegancko współgra z naturalnym fornirem dębowym oraz kolorami ziemi. Meble o subtelnie zarysowanej linii, stoliki kawowe o lekkiej konstrukcji, industrialna konsola czy biurko ze szklanym blatem w sypialni, podkreślają optyczną lekkość aranżacji i przestrzeń. Szlachetne materiały podkreślają elegancję apartamentu oraz umiłowanie jego właścicieli do dobrego designu i perfekcji.