10
lut

Jak zaaranżować łazienkę Black & White?

Jak zaaranżować łazienkę Black & White?

Wnętrza black & white to wnętrza bardzo wyraziste, bo opierają się na zdecydowanych kolorystycznych kontrastach. Jeśli podoba Ci się taki styl, jednakże nie jesteś pewien, czy na dłuższą metę nie będzie on dla Ciebie zbyt zdecydowany, wprowadź go na przykład w łazience. W zależności od tego, jak dobierzesz proporcje poszczególnych kolorów i jakie dodatki dobierzesz, możesz stworzyć wnętrze o zupełnie innym charakterze.

Gdy dominować będzie biel, łazienka wyda się nieco bardziej przestronna i sterylna.  Biel kojarzy się bowiem m.in. z czystością i zimnym, skandynawskim klimatem. Czerń jako kolor dominujący sprawi, że całość nabierze nieco bardziej ekskluzywnego charakteru, o nieco męskim zabarwieniu. Wystarczy w jednej czy drugiej opcji wprowadzić dodatki (dywaniki, ręczniki i inne łazienkowe akcesoria) w odpowiednio przemyślanych kolorach, by zmienić aranżację na bardziej kobiecą i zmysłową lub wprost przeciwnie – bardziej stonowaną i męską.

Inspiracje Ali - łazienka Black & White

Wnętrza black & white są więc bardzo uniwersalne i sprzyjają aranżacyjnym eksperymentom. Jeśli chcesz nieco zmiękczyć wyrazisty kontrast, dodaj złote akcenty i postaw na fornirowane meble łazienkowe o szlachetnym wybarwieniu orzecha amerykańskiego. Doskonale komponować się z nim będą dodatki w głębokim odcieniu zieleni. Kropką nad “i” w łazience w stylu black & white będzie czarna mozaika na podłodze zestawiona z dużymi płytami ze spieków kwarcowych na ścianach.