Mieszkanie z tatuażem

Miasto: Waszawa Ochota
Kategoria: mieszkanie
Styl: skandynawski
Wielkość lokalu: 59 m2

Przestrzeń zorganizowana w sposób przyjazny wizualnie i funkcjonalnie to gwarancja tego, że mieszkanie stanie się prawdziwą oazą spokoju i ostoją dla jego domowników. Będzie miejscem, do którego z przyjemnością wraca się po pracy, szkole czy wakacyjnych wyjazdach, i które daje możliwość naładowania akumulatorów na nadchodzące dni. Dobrze zaplanowane mieszkanie pozwala na to, by każdy znalazł w nim strefę tylko dla siebie, ale także daje możliwość wspólnych spotkań mieszkańców przy posiłkach, pielęgnowania rodzinnych relacji czy przyjmowania gości.

Dobór dominującego stylu zdefiniował charakter wnętrz w tym mieszkaniu. Inspiracją do stworzenia projektu tego mieszkania stała się skandynawska, oparta na lekkości stylistyka, do której dodane zostały niewielkie elementy industrialne w kolorze czarnym oraz surowy beton zastosowany w kuchni i łazience. We wszystkich pomieszczeniach pojawia się kolor niebieski w różnych odcieniach – od optymistycznego lazuru i pastelowego błękitu (w pokoju kilkuletniego chłopca), przez dostojny granat (na kafelkach w kuchni i na obiciu wygodnej sofy w salonie), aż po indygo i odcień szaroniebieski, który pojawia się na pięknej, dekoracyjnej laminowanej tapecie w łazience. To pozwoliło zachować harmonię aranżacji, łącząc ją jedną, wspólną, kolorystyczną klamrą.

Dekoracyjna, wodoodporna tapeta w łazience z wzorem inspirowanym motywami roślinnymi, jest jak tatuaż, który definiuje atmosferę całego mieszkania. Spokojne tonacje szarości, bieli i niebieskości, tworzą charakterystyczną kompozycję, dzięki której łazienka wygląda jednocześnie i subtelnie, i efektownie.

Drewno i fornir o wybarwieniu jasnego dębu – tak jak granat – także konsekwentnie pojawia się w różnych miejscach, czasem jako subtelny dodatek, a czasem jako dominujący materiał wykończeniowy. Najwięcej znaleźć go można w pokoju dziennym, gdzie wykorzystane zostało do wykończenia podłogi, jako lamele na ścianie czy też w postaci lekkich regałów, łączonych z białymi frontami. Z drewna w odcieniu dębu wykonane zostały szafki łazienkowe oraz część zabudowy kuchennej, łącznie z blatem oraz wąskim stolikiem-barkiem, który służy do zjedzenia szybkiego posiłku i jako podręczny blat roboczy.