Dom przy Hiltonie

Miasto: Waszawa, Wawer
Kategoria: domek jednorodzinny szeregowy
Styl: industrialny / loftowy
Wielkość lokalu: 160 m2

W tym jednorodzinnym domku szeregowym z dużym salonem połączonym z kuchnią oraz trzema łazienkami, króluje bardzo modny styl loftowy. W pokoju dziennym pojawia się on w przyjemnej dla oka, przyjaznej odsłonie, co zostało osiągnięte dzięki malinowej sofie oraz malinowym dodatkom (oprawy lamp, obicie krzeseł i dekoracje). W łazience natomiast przyjmuje wymiar nieco bardziej surowy i ascetyczny.

Wiodącym materiałem, wykorzystanym we wnętrzach, jest drewno w naturalnym wybarwieniu. Jego ciepły, jasny odcień doskonale prezentuje się w zestawieniu z czarnymi detalami. W łazience są to niewielkie akcenty m.in. w postaci baterii, żaluzji, uchwytów meblowych, blatu szafki i akcesoriów. W salonie czerni jest zdecydowanie więcej i to ona mocno podkreśla industrialny charakter aranżacji, wprowadzając jednocześnie aurę klasycznej elegancji.

Otwarta kuchnia w sprytny sposób łączy się z częścią jadalnianą. Wyspa kuchenna z blatem roboczym wraz z stojącym obok niej długim stołem, tworzą wrażenie jednej bryły. W razie potrzeby można jednak stół odsunąć, co podnosi aspekt funkcjonalny takiego rozwiązania. Nad stołem wiszą okrągłe lampy, dające odpowiednią ilość światła także w sytuacji, gdyby ktoś z domowników postanowił przy stole pracować lub odrabiać lekcje.

W łazience postawiono na subtelną szarość gresu imitującego kamień. Wielkoformatowe płytki z serii Silver Pointo marki Opoczno zestawione zostały z matową białą płytką firmy Tubądzin. Dzięki temu, że zostały ułożone pionowo, sprawiają, że pomieszczenie wydaje się wyższe. Zadbano także o zapewnienie odpowiedniej przestrzeni do przechowywania łazienkowych akcesoriów, zagospodarowując zakamarki na wygodne szafki.