Apartament Włoskie Cappuccino

Miasto: Waszawa
Kategoria: luksusowy apartament
Styl: włoski minimalizm
Wielkość lokalu: 65 m2

Minimalistyczne, stonowane aranżacje lubią monochromatyzm i oszczędność w stosowaniu dodatków dekoracyjnych. W tego typu wnętrzach często sięga się o różne tonacje szarości czy biele łączone ze spokojnymi beżami. Aranżacyjny chłód i surowość, osiągane w pierwszym przypadku, czy też spokojny, nieco sterylny klimat tworzony w drugiej opcji, niekoniecznie musi wszystkim odpowiadać, szczególnie jeśli chcemy wprowadzić do wnętrza nieco więcej ciepła i wrażenia przytulności. Od kilku sezonów, zarówno w modzie, jak i wnętrzarskich stylizacjach, triumfuje taupe czyli propozycja dla fanów klasyki i naturalnych tonacji.

To to jest taupe?

Wbrew pozorom taupe nie jest jedną konkretną barwą a raczej gamą tonacji, która mieści się pomiędzy brązem z dodatkiem szarości a szarością z dodatkiem brązu. To tonacja nieoczywista i jednocześnie intrygująca, która opiera się na naturalnych barwach o ciepłym zabarwieniu. Określenie taupe pochodzi z języka francuskiego i oznacza… kreta. W latach 40. XX wieku zaczęto go używać jako nazwę odcienia szaro-brązowego.

Taupe może stanowić bazę do aranżacji całego mieszkania lub wystąpić jako barwny akcent. Niewątpliwą jego zaletą jest neutralność, która pozwala na łączenie go w zasadzie z każdą inną barwą, zarówno spokojną i pastelową, jak też żywą i energetyczną. Zestawiony z ciemnymi, szlachetnymi odcieniami nabierze elegancji i stylu. W duecie z popielatym, bielą i naturalnym, jasnym drewnem – wyda się bardziej skromny i wyważony. Kompozycja z delikatnymi pastelami doda mu świeżości i lekkości. W połączeniu z połyskującymi powierzchniami, doskonale wpisze się w stylistykę glamour.

Luksusowy apartament w kolorze taupe

Kolor taupe czyli szaro-brązy to doskonały partner drewna i innych naturalnych materiałów wykończeniowych, takich jak kamień, surowa cegła czy beton architektoniczny. Żyłkowane blaty ze spieku kwarcowego (np. eleganckiego i trwałego spieku Laminam n-Side Pietra Piasentina Taupe Fiammmanto), wielkoformatowe płytki z grafiką odzwierciedlającą kamień (np. Paradyż z serii Monumental), fornir orzech amerykański o czekoladowym wybarwieniu czy jasny dąb o pięknym usłojeniu pięknie podkreślą jego ciepłe oblicze. W tym mieszkaniu taupe jest motywem przewodnim dla wszystkich pomieszczeń – począwszy od salonu, przez kuchnię, sypialnię, na holu i łazience kończąc. Zastosowałam go zarówno na ścianach, jak też na tapicerce mebli wykończeniowych, zasłonach, podłodze, frontach szaf, siedziskach krzeseł i blatach w kuchni. Dzięki temu powstała kompozycja łącząca różne faktury i struktury, które spójną klamrą spinają naturalne, stonowane ciepłe tonacje brązowych szarości i szarych brązów.

Oprawą dla odcieni taupe jest w tym wnętrzu jest czekoladowy odcień forniru oraz czerń. Ten szlachetny kolor pojawia się konsekwentnie we wszystkich pomieszczeniach w postaci elementów dekoracyjnych. Czarne uchwyty, czarne oprawy lamp montowanych na szynach na suficie, czarne kinkiety czy czarne ramki, w których wyeksponowane zostały czarno-białe fotografie, to akcenty, które pozwalają uzyskać efekt industrialnego, wyważonego, nowoczesnego minimalizmu.